Haber

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

2023 yılının ilk Kabine Toplantısı bugün Beştepe’de yapıldı. Toplantının gündeminde EYT, sözleşmeli personel düzenlemesi ve 7’nci Yargı Paketi gibi konular yer aldı. 2 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan kararları anlatmak için kameraların karşısına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

EYT ile çalışmayı yakında Meclisimizin takdirine sunuyoruz. Gençlerimizin istihdamına katkı sağlamak amacıyla 6 bakanlığımızın ortak çalışmasıyla başlattığımız 1 Milyon Yazılımcı Projemizin ilk fazını tamamladık. Devam eden ilgi nedeniyle programları daha da güçlendirmeye karar verdik. Yeni yılın ilk iş gününde ihracat rakamlarını açıkladık. 254,2 milyar dolarlık başarı için tüm sanayicilerimizi, üreticilerimizi ve ihracatçılarımızı kutluyorum. Son 20 yılda 7 kat artırdığımız geldiğimiz seviyeyi yeterli bulmuyoruz.

Salı günü yeni yıl memur ve emekli maaşı zammının ilk aşamasını açıkladık. Yüzde 24 olarak açıkladığımız artıştan rahatsız olduk ve ilgili bakanlarımıza bu oranın artırılması yönünde çalışmaları talimatını verdik. Cuma günü Ziraat Bankamızın tarımsal ayağını değerlendirdiğimiz programda çiftçilerimizle buluştuk. Cumartesi günü Antalya’da bir dizi programa katılarak hem Antalyalı kardeşlerimize hasret giderdik hem de onlara tekrar geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu